Haló...

Autor: Roman Daniel Baranek | 27.3.2012 o 12:00 | Karma článku: 17,21 | Prečítané:  4909x

Haló, dobrý deň, môžem ho dostať k telefónu? Ahoj, to som ja. Tak čo? Kedy končíš? Máš poobednú? Alebo...? O piatej mám padla. Ale je tu hrozne teplo. OK tak po piatej, pri fontáne na Mierku. Z roboty si tam za minútku. Teším sa. Aj ja. Tak o piatej.

Muselo to byť už veľmi dávno, lebo sme vtedy ešte nebývali spolu. Nepatrilo nám žiadne spoločné miesto, a tak nám patrila celá Bratislava. Čakal som o piatej pri fontáne. Bolo to možno jedno z tých prvých horúcich liet. Teplomer sa pod tridsiatku nedostal a všetci sme sa svorne potili. Vyzul som si tenisky a nohy namočil do fontány. Keď si prišiel, priplížil si sa zozadu a potichu si mi zobral jednu tenisku. Sadol si si kúsok odo mňa a tenisku si položil na hladinu fontány ako loďku.

"Huhúúúú. Posielam ti pozdrav po morskej hladine." Smial si sa pod fúz a ja som poľutoval námorníkov.

"No v mojej teniske a pri týchto horúčavách... tam už veru nie je ani noha živá." Teniska brázdila rozbúrené vody fontány a ja som ti to predsa musel nejako vrátiť. Nabral som vodu do dlaní a nalial ti ju za košeľu. Už aj tak sa košeľa lepila od tepla a potu.

"Uááá. Počkaj!" A vychrstol si na mňa poriadnu dávku tej fontánovej vody. Naháňali sme sa vo fontáne v centre Bratislavy a všetky deti čo boli okolo, prosíkali:

"Mami, mami môžem? Pozri aj ujovia sa namočili. Mami, mami prosím, veď je teplo."

Tak sme sa tam naháňali a špliechali a pár malých deciek sa k nám pridalo a bol to skutočný námorný boj. Jeden malý génius asi matematik zistil, že voda striekajúca z trysky, sa rukou dá nasmerovať a ty si od neho dostal plný zásah do chrbta. Jeho mama čo sa len tak pochechtávala, sa začala nahlas smiať. Tak nahlas, že jej smiech vytryskol aj cez oči a cez ten bláznivý smiech sa snažila ospravedlniť za syna.

"Pre - pá - čte."

"Nič sa nestalo." Otočil si sa k mamičke s tvojim neodolateľným úsmevom, čo končil až tesne pri ušiach a vtedy malý matematik využil šancu a ďalší zásah vody si dostal presne medzi oči.

Prechádzali sme sa bosí po meste a len tak sme schli v letnom zvečerievaní. Pod mostom na petržalskej strane už bola celkom tma, svetlá nesvietili, veď bolo treba šetriť a ani Aupark ešte nestál, a tak sme sa mohli chvíľku nerušene bozkávať. A potom už každý šiel domov do svojej postele a k svojim mokrým snom.

A potom raz, tvoj domáci odišiel na služobku. Ja som sa na pár krásnych dní prisťahoval k tebe a spali sme na tej malej posteli zamiešaný jeden v druhom. A robili sme to naozaj všade.

A keď som si robil vodičák, každý deň ráno som začínal jazdu už o šiestej a končil o siedmej v Petržalke tak blízko teba. Tak som ťa ešte pred odchodom do práce navštívil a spal som v posteli čo bola plná tvojej vône a ty si mi robil placky.

Stačí keď odídeš len na pár dní a tak veľmi mi chýbaš. Stačí mi keď viem, že sedíš vo vedľajšej miestnosti a pozeráš v telke tie veci, čo ma veľmi nebavia a mne je hneď lepšie.

Ale toto všetko predsa vieš. Sám si to všetko pamätáš a ešte viac. Chcel som ti len povedať, že aj dnes ťa milujem presne tak isto ako pred devätnástimi rokmi. Aj to, že po toľkých rokoch dokážeme ísť spolu len tak k vode a celý deň sa rozprávať. Aj ten tvoj úsmev, čo končí až tesne pri ušiach aj...

A keď dávajú tie smiešne domáce videá. Začneš sa vždy tak nahlas smiať a tvoj smiech hlasný a slobodný letí celým našim bytom. Vtedy, nech robím hocičo prestanem, a tak sústredene ťa počúvam a smejem sa celkom potichu. To si nevedel však?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kto bude na Vianoce dokladať tovar? Firmy nevedia nájsť brigádnikov

Vo väčších mestách ponúkajú brigádnikom aj štyri eurá za hodinu, ale nikto nemá záujem.

SVET

Deň, ktorý navždy zostane dňom hanby USA

Od útoku na Pearl Harbor ubehlo 75 rokov.

PLUS

Anton Zajac: Šancou pre Slovensko je nová, slušná strana

Nežijeme v liberálnej demokracii, ale oligarchii, hovorí spolumajiteľ Esetu.


Už ste čítali?