Ďalší Gay Pride? Ale áno, opäť prídeme!

Autor: Roman Daniel Baranek | 20.9.2013 o 14:00 | Karma článku: 11,62 | Prečítané:  2341x

Milí naši...   Už dávno sme Vás takto neoslovili, však? Na našom medveďom blogu už dlho nevyšiel iný článok, okrem našich pravidelných kulinárskych variácií. A to napriek tomu, že v časoch minulých sme tu toho popísali naozaj dosť...   Dosť na to, aby sme trochu osvetlili problematiku homosexuálov žijúcich na Slovensku, dosť osobných výpovedí dúfajúc vo vnímavé uši, ktoré by nás vypočuli.   Ťažko môžeme porátať to množstvo zápalistých diskusných stretov, ktoré sme na pôde SME, ale aj v iných médiách absolvovali.

Mnohí nás vypočuli, mnohí nás pochopili. Mnohé priateľstvá sme prostredníctvom blogu SME, ale aj prostredníctvom Sieťovky naviazali...

Žiaľ je stále veľa tých, ktorí sa rozhodli, že nás nevypočujú. Veľa tých, ktorí si myslia, že sa musia pred nami chrániť a že musia pred nami chrániť svoje tradičné rodiny a svoje deti. Veľa tých, ktorí sú sami extrémne negatívne naladení a ktorí už na nás pravdepodobne svoj názor nezmenia, ale ešte viac tých, ktorí sú skôr produktmi negatívneho vymývania mozgov a účelovej propagandy. A tí majú pravdepodobne pocit, že povedať áno homosexuálnym osobám na ich snahy o rovnoprávnosť, je synonymom úpadku tradičných hodnôt a reálnou hrozbou pre budúcnosť ich a ich detí.

Obaja sa musíme priznať, že sme už z podobných diskusií a z toho množstva slov, ba obrovskej záplavy argumentov, ktoré však majú jednotného činiteľa na jednej aj na druhej strane unavení. A úprimne už nás to aj trochu uráža neustále búchať do zavretých dverí, ktoré akoby držali ruky nepočujúceho...a ten nepočujúci je častokrát plný nenávistných výkrikov a odporu voči tým, ktorých vlastne ani nepozná...

Keď sme pred štyrmi rokmi začali chodiť na Gay Pride, vedeli sme veľmi presne prečo. Dúfali sme, že sme sa posunuli o ďalší medzikrôčik smerom k pochopeniu a tolerancii. A chceme tak dúfať aj naďalej. Chceme veriť, že aj na Slovensku zvíťazí láska ruka v ruke s prajnosťou a dobrotou, že snahy ubližovať iným, klamať a podvádzať budú vystriedané poctivými úmyslami a vierou vo všeobecné dobro.

Dnes keď sa nenávistné postoje stále viac vyhrocujú a keď už pomaly prestávame vidieť cestu von, je nesmierne dôležitá Vaša podpora. Je dôležitejšia ako kedykoľvek predtým.

 

Preto vás chceme poprosiť, príďte na Pride. Príďte ako do Bratislavy 21.9., tak aj do Košíc 28.9. Nehľaďte na poplašné správy v niektorých médiach a nedajte sa zastrašiť. O vašu bezpečnosť bude maximálne postarané. Posledné dva Pride s absolútne bezpečným priebehom nám dávajú istotu k tomuto tvrdeniu.

 

Budeme sa na Vás tešiť a dúfať, že nám dodáte ďalšiu silu a istotu...

Za oboch medveďov Roman Dulgerov

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Čo sa to stalo s časom? Náramkové hodinky miznú z rúk

Bol to vynález desaťročia. Nebyť náramkových hodiniek, niektoré strategické bitky by možno dopadli inak. Dnes prehrávajú samotné náramkové hodinky.

KOMENTÁRE

Mala byť ombudsmanka aj na pochode za rodinu?

Bubon, koláž Krista a zástava, celý výjav pripomínal akúsi civilnú procesiu.


Už ste čítali?