Nie podľa slov, podľa skutkov ich spoznáš.

Autor: Roman Daniel Baranek | 13.1.2015 o 12:00 | Karma článku: 11,83 | Prečítané:  3061x

Tak čo? Článok o referende ste už napísali?  Ja ešte zatiaľ nie. Alebo, že by práve teraz? Nie, ja vlastne nechcem písať o referende. Prečo? Pretože sa to celé tvári, akoby išlo o nejaké zásadné princípy. Pritom ide „iba“ o život. Náš, váš, môj... Neviem, či ide o ľudské práva, ale viem, že ide práve o môj život.

Máme veľa vynikajúcich priateľov. Keďže sme už v strednom veku, sú to všetko dospelí ľudia, veľmi často manželské páry a väčšinou s deťmi. Ale nie len páry s deťmi. Sú medzi nimi aj rozvedení, bezdetní, viac krát ženatí či vydaté... Taká klasická sociálna zmeska, akú môžete stretnúť a zamilovať si za päťdesiat rokov života.  A nie málo z nich sú aktívni katolíci. Trávime s našimi priateľmi a ich rodinami najmenej toľko času ako s našimi vlastnými rodinami. Ja osobne som presvedčený, že nás čaká historicky veľmi ťažké obdobie, ktoré bez skutočných priateľov jednoducho neprežije nikto. Budú oveľa dôležitejší ako „známi a styky“.

Dobre. Tak možno to celé je aj trochu o referende. Mám takú predstavu. Nepresviedčajme ľudí slovami, nech nás spoznajú podľa našich skutkov.

Jedna naša veľmi blízka priateľka má dcéru. Danka navštevuje prvý stupeň základnej školy a už dnes je to úžasná osobnosť.  Keď sme boli v lete na dovolenke, učil som ju plávať bez rukávnikov, a teda aj naučil. Macko jej robil malinovku a občas ju tak trochu vychovával čo ano a čo nie. Ona je niekedy ako z divých  vajec a na všetko má vlastný názor. No však to mnohí dobre poznáte.

Pani učiteľka v škole sa jej opýtala: „A tebe by nevadilo, keby ťa po smrti rodičov adoptovali dvaja homosexuáli?“

- Mňa kľudne, jediný problém je, či by ma oni chceli.

Mohli by sme napísať stovky článkov o ľudských právach a pani učiteľka by nikdy nepochopila to, čo pochopila z jedinej vety malej Danky.

Podľa skutkov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Čo sa to stalo s časom? Náramkové hodinky miznú z rúk

Bol to vynález desaťročia. Nebyť náramkových hodiniek, niektoré strategické bitky by možno dopadli inak. Dnes prehrávajú samotné náramkové hodinky.

KOMENTÁRE

Mala byť ombudsmanka aj na pochode za rodinu?

Bubon, koláž Krista a zástava, celý výjav pripomínal akúsi civilnú procesiu.


Už ste čítali?