Ako si medveď nezasúťažil

Autor: Roman Daniel Baranek | 9.6.2006 o 22:43 | Karma článku: 7,98 | Prečítané:  2047x

Dnes som si poprezeral stránku OKS. Mňa to naozaj zaujímalo najmä preto, že som zistil, že práve tu má OKS veľkú podporu. A ja sa tu cítim ako ryba vo vode tak prečo nie? No poprvé ma dostal zverejnený maskot. Už je to staršia správa, ale tá žaba škrtiaca bociana ma fakt dostala. Tak som sa uz dlho nezasmial. Naozaj si to pozrite stoji to zato. Najviac ma zaujala ale súťaž s témou "Môže sa liberál zniesť s konzsrvatívcom? Sú tie rozdiely neprekonateľné?" OKS vyhlásila súťaž o najlepšiu serióznu odpoveď. Uzávierka 27.5.2006. No sakriš mohol som to vyhrať. Ja totiž neviem najlepšiu odpoveď. Ja viem správnu. Môžu! Sú to predsa ĽUDIA a ľudia sa môžu zniesť. A nehovorte, že im v tom bráni rozdielne politické spektrum. O tom niečo viem.

Naša rodina je veľmi tradičná, teda veľmi konzervatívna.

Naozaj jej členovia držia spolu ako kliešte. Ak sa niektorému z nás deje krivda, alebo má problém, naštartujeme sa všetci. Niekedy stačí len nejaký ten peniaz. Niekedy to chce rozhovor pri štrúdli. A niekedy to chce celkom zmeniť svoj okamžitý postoj, alebo možno život. Jednoducho veľmi tradičné (hoci vlastne na slovenske pomery aj celkom netradičné) my držíme spolu a zatiaľ nás nerozdelil ani žiadny majetok.

Najlepšie je našu tradičnosť vidieť pri nejakych rodinných sviatkoch. A medzi nimi prím hrajú asi Vianoce. Viete čo my sme všetci dosť zamestnaní a teraz aj naše najmladšie netere. Ale v tieto dni by sme zrušili aj stretnutie s ... no s hocikým, aby sme mohli byť spolu. Je to úžasné dobrodružstvo od prípravy jedálnička. Začína sa už v júni, júli až po darčeky. Vačšina z nás ich nakupuje už od septembra. Skúste to niekedy je to super. Tešíte sa na ich odovzdanie oveľa dlhšie. To je dosť konzervatívne.

Ak dlho nieje žiadny poriadny sviatok tak môj švagor zahlási. Prídte na grilovačku. A bude aj guláš a Mackovi povedz že urobim taky zvlašť pre neho. Bože on robí taký guláš...taký tradične konzervatívny.

Dobrou ukážkou konzervativizmu je aj Mackova mamina. Môžete si o tom myslieť čo chcete, ale ona je moja rodina. Ona pravidelne a rada chodí každú nedeľu do ich kostola. Nikdy k tomu svoje tri deti nijako zvlášť nenútila, ale ona tam nachádza niečo čo je pre jej život dôležité. A to je fajn. A hlavne je to také tradične konzervatívne.

Naša rodina je veľmi liberálna, taká naozaj liberálna.

Keď som bol malý rástol som strašne rýchlo. Za niektoré mesiace aj štyri - päť centimetrov. Moje telo sa do výšky ťahalo oveľa viac než do šírky. Jednoducho bol som taký ďengľavučký. Ochraňovala ma moja sestra. Tak trochu jej to zostalo aj dnes keď to už naozaj nepotrebujem. Ak v jej blízkosti poviete slôovo buzerant tak sa vám pokojne môže stať, že vám takú prišije, že sa vám hlava na krku zatočí. Ja som to videl na vlastné oči ako kričala na kamarátkinho manžela.
- U nás sa na homosexuálov nenadáva. To si pekne zapamätaj. Dobre.
No to je veľmi libarálne.

Moja neter si testovala frajerov. Viedla ich po meste a len tak medzi rečou na nich vybľafla
- Aha tu robí frajer môjho strýka
Ona tvrdí že by nemohla chodiť a tobôž nie žiť s netolerantným a zakomplexovaným ...
Veľmi liberálne.

Mackova mamina mi raz pri nedeľnom obede povedala, že je rada, že sa o jej syna postrám. Veľmi liberálne, hoci kto sa o koho stará...

Podľa mňa stačí. Je nad slnko jasnejšie, že liberáli a konzervatívci sa môžu nielen zniesť. Môžu sa milovať.

Sakriš - mohol som to vyhrať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Cynická obluda

V poslednej chvíli

Toto pán Galko s partiou stihli doslova v nadstavenom čase. A od prvého marca nazad do Kauflandu.


Už ste čítali?