Medveď mudruje - chatovica

Autor: Roman Daniel Baranek | 17.9.2006 o 19:15 | Karma článku: 5,38 | Prečítané:  2247x

Jeden múdry ujo, ktorého si veľmi vážim, ma naučil jednu vec. Pravdou je, že ma naučil veľmi veľa vecí, ale na jednu som si tento víkend spomenul. Ten ujo ma naučil, ako by mala vyzerať dobrá skupina. Taká, ktorá by spolu dokázala fungovať, ktorá by bola schopná vyriešiť akékoľvek problémy a ktorá by zabezpečila, aby sa všetci jej členovia dokázali posunúť ďalej. Najdôležitejšie podľa neho je, aby v skupine boli zastúpené všetky vekové kategórie. Práve to vraj zabezpečí, aby sa skupina dokázala prefektne stmeliť a dlhodobo spolu fungovať.

V skutočnom živote sa také niečo podarí len málokedy. Veď si len skúste predstaviť ako by mal vyzerať priestor, v ktorom by sa spolu mohli stretnúť, žiť a komunikovať. 3-ročná, so 7-ročnou, s 9-ročným, so 17-ročným, s 22-ročnou, s 27-ročnou, s 32-ročným, s-36-ročným, s 38-ročnou, so 41-ročným...Neviem presne kam až by tento výpočet zašiel, lebo niekedy je neslušné sa pýtať na vek. Ale viem, že by určite ešte pokračoval ďalej.

Tí zo začiatku tohoto výpočtu vekov sa na tomto svete ešte len rozhliadajú, tí z jeho konca možno videli viac, ako by si želali.

Niekde v strede sa nachádzajú takí, ktorí sa stretávajú pri hudbe. Pri hudbe, ktorá sa temer všetkým ostatným zdá hlučná a nepochopiteľná.

Tí na začiatku poznajú len lásku bezpodmienečnú, tí ostatní už poznali v láske všeličo. Aj veci, na ktoré sa nechce spomínať.

A predsa sa to občas podarí. Niečo zapadne na svoje miesto a zacvakne. Utvorí sa priestor, ktorý dá príležitosť. Stačí len prísť.

Bol to krásny zážitok, jeden z tých, čo rozdeľujú život na pred a po. Trochu preháňam čo? Hej trochu hej.

Ale keď mne bolo počas tohoto bláznivého víkendu na tej našej blog - chate tak supeeer....

A viete čo? Schválne vám nenapíšem tie úžasné zážitky, pri ktorých sa slabšie povahy skoro od smiechu pocikali.

Ak sa chcete smiať až do popukania a spievať do roztrhania. Ak chcete jesť do nedýchania a rozprávať do umorenia. Ak chcete počúvať do vyvalenia a hrať sa do nevládania. Ak chcete piť do...:o). Pridite pekne na nasledujúcu chatovicu blogerskú. To fakt neoľutujete.

Rozdiel medzi najmladšou a najstarším na tejto fotke je skoro 40 rokov. A to tam bolo aj pár starších
P1010354.JPG

Nabudúce o tom najdôležitejšom čo sa na chate dialo. Že čo to bolo? Nechajte sa prekvapiť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?