Cesta 4

Autor: Roman Daniel Baranek | 6.5.2007 o 14:00 | Karma článku: 4,67 | Prečítané:  1572x

Tri verné družky z Všehomíra sa vybrali za Hanikom. Prešli jednotlivými úrovňami až na celkom najnižšiu. Za ňou je už len ten náš hmotný často krát boľavý a smutný život. Život v ktorom sa striedajú nádeje s dezilúziou, dvihnutia s pádmi, radosti so smútkom... "Vitaj Gudrun, drahá moja", Hanikom prebehla vlna radosti. "To som naozaj rád, že ťa tu vidím."

"Ach drahý všetko už viem. Už mi Kyzak s Archon všetko vyjavili. Mám v sebe toľko smútku, že to ani nedokážem vyjadriť. Tak intenzívne cítim bolesť tvoju i Olafovu."

Až teraz Gudrun naplno precítila, aké ťažké museli byť pre Hanika posledné desaťročia. V tomto hrubom až drsnom svete, kde sú jemné city a pocity hneď deformované a kde negatívna energia víťazí nad všetkým dobrým. Kde každý pocit viny narastá do obludných rozmerov a každá pozitívna myšlienka je sprevadzaná stovkami negatívnych. Cestou k Hanikovi stretali desiatky ba stovky uviaznutých duší, ktoré sa nedokázali dostať ďalej z dôvodu nejakej viny či omylu, či len jednoducho prílišnej fixácie na živých. Množstvo duší, ktoré sa nedokázali zmieriť so svojou fyzickou smrťou, ba dokonca ani si ju pripustiť. Obete násilných činov a ich vrahovia. A mnoho ďalších duší, ďalších osudov. A pomedzi nich voľne prechádzajúce slobodné duše. Duše ušľachtilého ducha, ktoré sa snažia pomáhať v oslobodzovaní uväznených, mierniť bolesť trpiacim. Ale aj mnohé duše zla, ktoré si vôbec nepripúšťajú svoju zviazanosť so spodkom Všehomíra, duše, ktoré ovládlo zlo a stali sa našepkávačmi zlých myšlienok ako živým tak aj mŕtvym.

"Nedokážem pochopiť, prečo Olaf tak tvrdošijne zotrváva vo svojom pocite viny. Všetka moja snaha primeť ho k odpusteniu sebe samému bola márna.", smutne povedal Hanik. "Olaf akoby bol úplne hluchý ku všetkým našim snahám. Ovládnutý vinou a pocitom, že musí byť neustále trestaný."

"Olafovi dlho škodila jedna našepkávačka", povedala Kyzak. "Jednoduchá duša, ktorá mala svoj svet zúžený na vina - trest. Tá potom Olafovi neustále našepkávala, aký hrozný čin spáchal a že nemal žiadne právo vziať život, keďže ho sám nedal. Duša, ktorá bola sama uviaznutá vo svojom morálnom bahne, neschopná poučiť sa zo svojich chýb a omylov v tých niekoľkých životoch, ktoré prežila. Jej vplyv sa nám pred časom podarilo zlomiť a aj ju samotnú oslobodiť.

Ďalší problém, ktorý Olaf mal, bolo prekliatie spred mnohých inkarnácií. Ako do mladého vojaka sa do neho zamilovalo dievča, ktoré však Olaf využil a odkopol. Nešťastné oklamané dievča si vzalo život. Na celé stáročia potom uviazla vo Všehomíre a vysielala energiu nenávisti voči Olafovi. Ten sa jej po mnoho inkarnácií úspešne vyhýbal, až kým ho v tejto poslednej nedostihla. Veľmi dlho a ťažko sme oslobodzovali úbohú a úplne paralyzovanú dušu dievčaťa. Ale nakoniec sa podarilo. Olaf už v súčasnosti nie je pod žiadnym negatívnym vplyvom. Je však v marazme zlých pocitov natoľko uviaznutý, že pozitívnu myšlienku si ani nepripúšťa."

Gudrun sa zamyslela: "Ja vidím len jednu možnosť. Pokiaľ nevieme pomôcť my zvnútra, musíme požiadať o pomoc zvonka.

A ty vieš, drahá o niekom, kto by nám mohol pomôcť?

Áno myslím, že viem."

***

Gerdina dobrota a láskavosť, s ktorou pomáhala ľuďom zo širokého okolia bola všeobecne známa. Sama veľmi jednoduchá žena, ktorá však celý svoj život zasvätila liečivým rastlinkám. Toto vedenie prevzala po svojej matke a tá zasa po svojej. Aj Gerda má dcéru Narnu, ktorá kráča v jej šľapajach. Aj ona je už skúsená mastičkárka a liečiteľka. Má však ešte jednu vlastnosť. Vidí to, čo je ostatným skryté. Počuje to, voči čomu je väčšina živých ľudí hluchá.

Narna sa dlho snažila svoj dar utajiť. Bála sa, že by ju ľudia považovali za blázna. Zverila sa len svojej matke, ktorá ju pochopila.

"Dcéra moja, dostala si dar, ktorý je vzácnejší, ako všetky poklady sveta. Ale pre teba môže byť prekliatím, ak sa s ním nenaučíš zachádzať. Vždy si musíš uvedomiť, že veci majú svoj poriadok a že je toho veľa, čo ani ty nedokážeš ovplyvniť. Ľudia si mnohé musia prežiť sami a nám nie je dovolené zasahovať do ich osudu. Nad nami bdie niekto, kto vie sám najlepšie, kam nás posunúť, aby sme sa vyvijali. My môžeme urobiť len jedno. Vypočuť a inšpirovať ak je to možné. Nikdy však nesmieš prenášať utrpenie iných na seba."

tenjeho

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Cynická obluda

V poslednej chvíli

Toto pán Galko s partiou stihli doslova v nadstavenom čase. A od prvého marca nazad do Kauflandu.


Už ste čítali?